«آبان» و «آذر»، تپش جریان تولید در سینماست
فرهنگخانه

«آبان» و «آذر»، تپش جریان تولید در سینماستبا محمد احسانی، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی گفتگوی مختصری درباره حال و هوای این روزهای سینما انجام داده‌ایم.
ابوالحسن داودی کارگردان «رخ دیوانه» گفت: مونتاژ فیلم سینمایی «رخ دیوانه» تمام شده ولی به خاطر برخی مشکلات مالی، فعلاً پروژه این فیلم متوقف شده است و مراحل صداگذاری و موسیقی را شروع نکردیم. .
بیست‌و یکم مهر ماه سالروز درگذشت حسین بهزاد است. هنرمندی که سبکی جدید در هنر مینیاتور ایران ایجاد کرد و زمانی هم بود که آثار تقلبی را با تقلید امضای او به قیمت گزاف در بازار می‌فروختند .
ناگفته‌های محمدعلی کشاورز از احمد رسول‌زاده
محمد علی کشاورز، احمد رسول‌زاده را مرد کاملا هنرمندی دانست که علاوه بر اینکه در کار خودش مرد فرهیخته‌ای بود در میان همکاران خودش محبوب و در کار خود استاد بود.
هوشنگ ظریف: این نسل، ساز ندیده است
تارنواز پیشکسوت ایرانی گفت: این نسل، ساز ندیده است. زمانی که در هنرستان، موسیقی تدریس می‌کردم همه ویلن و پیانو را انتخاب می‌کردند و وقتی دلیل آن را می‌پرسیدیم، می‌گفتند نمی‌دانیم سازهای ایرانی چه شکلی هستند.
تشریح جزییات نخستین جشنواره «استاد شهناز»
جزییات نخستین جشنواره‌ی موسیقی «استاد شهناز» که قرار است دی‌ماه امسال در شهر اصفهان برگزار شود، تشریح شد.
«تئاترشهر» تا جشنواره‌ی فجر آماده می‌شود؟
نماینده تام‌الاختیار «تئاترشهر» و معاونت هنری وزارت ارشاد در تعمیرات این مجموعه اعلام کرد:براساس قول شرکت‌های پیمانکار،‌ تمام سالن‌های تئاترشهر برای برپایی سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر فجر آماده خواهند بود.
اظهارات معتمدآریا در پی درگذشت مرتضی احمدی
فاطمه معتمدآریا در مراسم شب‌چراغ نمایش "بانو گشسب" با اظهار تاسف از درگذشت مرتضی احمدی گفت که ما یک استثناء را از دست دادیم.
ماجرای شایعه توقیف «اتاق عمل» چیست؟
از روز گذشته شایعاتی درمورد توقف ساخت جدیدترین سریال مهران مدیری در رسانه‌ها شنیده شد. با گفتگو با عوامل سازنده این سریال به اطلاعات دیگری درمورد این ماجرا رسیدیم.
آخرین وضعیت رضا داودنژاد پس از پیوند دوباره کبد
رضا داودنژاد که دوباره پیوند کبد شده است از صدا و سیما و مسوولان سینمایی وزارت ارشاد که هیچ حالی از او در مدت 20 روزی که در بیمارستان «نمازی» شیراز بستری است نپرسیدند،گلایه کرد.
جزئیات جشنواره «ایرج بسطامی» اعلام شد
نشست خبری دومین جشنواره «ایرج بسطامی» صبح امروز با حضور حسام‌الدین سراج، بابک خوش‌جان، فاطمه بسطامی و محمدعلی بسطامی در خانه هنرمندان برگزار شد.
آیا «مستانه» هنر است؟
«مستانه» فیلم روی پرده این روزها فیلم عجیبی است: بی‌لایه، بی‌ظرافت، بی‌هیچ رمز و رازی که بتواند با هنر نسبت پیدا کند.
معلّق در زمین و آسمان
تغییر جهت نویسنده به سمت تعالی بدون مقدمه و غیرقابل فهم است. بهتر بود که این دو سیر تدانی و تعالی، در دو مقطع از فیلم صورت می‌گرفت. یک سؤال دیگر؛ اگر در طبقه پایین یک زن بود و در طبقه بالا یک عارف کامل، جناب نویسنده به کدام پیوسته بود؟
نوایی که خفتگان را به هوش می‌آورد
در ایران، اجرای موسیقی با هدف حفظ حرمت مناسبت‌های مذهبی و ایام سوگواری، حدود شش‌ماه در سال متوقف می‌شود و آنچه در این ایام به گوش می‌رسد، موسیقی مذهبی است؛ همان چیزی که منسوخ شدن شیوه‌ی اصلی آن، دغدغه‌ی خیلی‌ها شده است.
به یاد هنرمندی که در کوه مرد
با گذشت دو سال از درگذشت جاهد جهانشاهی، آثار منتشرنشده او هنوز به چاپ نرسیده است.
   

ایستگاه خبر

پر بازدیدها

ثبت نام در خبرنامه

تبلیغات

سخن هفته

دوشنبه, 29 دی 1393
مشفق کاشانی جان به جان‌آفرین تسلیم کرد

پیر شعرای انقلاب اسلامی ساعتی پیش بر اثر عارضه قلبی در بیمارستان درگذشت.

ادامه مطلب
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #b487c5 #af8cb4 #3ac3c6